Ben sporcunun zeki, çevik ve aynı
zamanda ahlaklısını severim.

2019 KUPA VE ÖDÜL GECEMİZ

2019 KUPA VE ÖDÜL GECEMİZ

‘2019 KUPA VE ÖDÜL  GECEMİZ’

Samsun Amatör Spor Kulüpleri Federasyonumuz tarafından Şehit Ömer Halis Demir Çok Amaçlı Salonu’nda Samsun Amatör Ligi’nde 2019 yılında şampiyon olan takımlara ve amatör branşlar ’da Dünya ve Avrupa Şampiyonasında başarılı olan sporcular için ödül töreni düzenlendi.

Törene, Sayın Samsun Valimiz Osman Kaymak ,Büyükşehir Belediye Başkanımız Mustafa Demir,İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci, Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, Gençlik ve Spor İl Müdürü İsmail Hakkı Kasapoğlu, Ak Parti İl Başkanımız Ersan Aksu, Mhp İl Başkanımız Abdullah Karapıçak,Türkiye Futbol Fedarasyonu Samsun Bölge Müdürü İbrahim Güven,Kamu kurum ve kuruluş müdürleri, sivil toplum temsilcileri, siyasi parti temsilcileri ve amatör spor kulüpleri başkanı ve sporcular katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının ardından Amatör Spor Kulüpleri Federasyon Başkanımız Sayın  Şener Aydın selamlama konuşması yaptı. Başkanımız Tüm Katılımcılara Teşekkür Ederek Başladığı konuşmadan sonra  “Bu gece Dünya ve Avrupa’da derece yapan 20 sporcumuza  ve 2019  Yılında Amatör Spor Kulüplerimizde derece yapan takımlarımıza ödüllerini vereceğiz . Türkiye'de TFF nin düzenlediği amatör futbol branşlarında son iki yılın şampiyonuyuz ; İlimiz Samsun  bir spor kentidir diyebiliriz” dedi.

‘GENÇLERİMİZE SUNDUĞUMUZ BİR ALANDIR’

Samsun sporda bir marka olduğu ifade eden Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir,” Ama o markanın da özellikleri var. Kaza da hayatını kaybeden Samsunsporlu futbolcuları ve teknik futbol adamımız için Millet bahçesinde onların hatıralarını yaşatacağız. Samsun’da özellikle amatör futbolun hemen hemen her alandaki sporu çok yaygın ve etkin bir şekilde gençlerimize sunduğumuz bir alandır. Samsun şuanda Türkiye’de spor alt yapı noktasında en mükemmel şehirdir” diye konuştu.

‘HER ALANDA İDDİALI OLMAK DURUMUNDAYIZ’

Bugün bu programda aranızda bulunmaktan dolayı büyük bir mutluluk duyduğunu dile getiren Samsun Valisi Osman Kaymak,” Samsunumuzun yüz akları Avrupa ve Dünya şampiyonlarında derece yapmış sporcularımızı burada ödüllendireceğiz. Çocuklarımızı tebrik ediyoruz. Allah başarılarını daim eylesin. Samsunumuz 19 Mayıs ve ilkadım kentidir. Aynı zamanda öncü kenttir. Geçmişte iki spor bakanımızın da bu kentten olması nedeniyle çok güzel bir spor alt yapısına ulaşan bir kent. O anlamda ismine yakışır bir şekilde başarıları hak ediyor.100 Yıl önce Gazi Mustafa Kemal Atatürk Anadolu’da umutların tükendiği anda İstanbul’dan gelerek Samsun’da milli mücadeleyi başlattı. Bizler sporda, sanatta, sanayide, bilimde, eğitimde ve sağlıkta her alanda iddialı olmak durumundayız. Bu iddialı ülkenin iddialı kenti Samsun ve iddialı Samsunun gençleri sizlersiniz. İlimizde her branşta müthiş salonlarımız var. Bu salonlar bizlere sorumluluk yüklüyor” diye konuştu.

‘ÖZEL SPORCULARDA BAŞROLÜ SAMSUN ÇEKİYOR’

Bu salonlarımızda uluslararası müsabakalarda kan rengini şehitlerimizden alan bayrağımızı göndere çektirecek, İstiklal Marşımızı bizden başkalarına da dinletecek gençler bekliyoruz vurgusu yapan Valisi Osman Kaymak,” Samsun’a spor kenti özelliğini kazandıran sizlersiniz. Ben sporcu kardeşlerimden şunu bekliyorum. Öncelikle Samsun ve Türkiye birincilikleri daha sonra arkasından kendinize bir uluslararası başarıyı hedeflemelisiniz. Tabi ki futbol çok önemli bir branş ve Samsunspor bunların baş aktörüdür. İsteğimiz Samsunspor’un süper lige çıkarak kalıcı olmasıdır. Özel sporda şuan Türkiye bir atakta ve özel sporcularda başrolü Samsun çekiyor. Diğer spor alanlarında da bunu bekliyoruz. Burada başarı elde eden bayrağımızı göndere çektiren bütün sporcularımızı tebrik ediyor, hepinizi sevgi ve saygılarımla selamlıyorum” dedi.

Konuşmaların ardından ödül almaya layık görülen sporculara ve kulüplere ödülleri ve kupaları Vali Sayın Osman Kaymak ve protokol üyeleri tarafından verildi.